Saulės elektrinių komponentai

Aukštos įtampos akumuliatoriai prieš žemos įtampos akumuliatorius!

Šiandien aptarsime, kuo skiriasi aukštos ir žemos įtampos akumuliatoriai. Kiekviena iš šių sistemų gali būti skirtingai naudojama ir abi jos turi labai akivaizdžių privalumų ir trūkumų.

Akumuliatorių sistemos yra puikus saulės fotovoltinės sistemos papildymas. Jos leidžia kaupti energiją, kad ją būtų galima naudoti, kai saulė nešviečia. Tačiau kokio tipo akumuliatorių sistema yra geriausia? Į šį klausimą nėra vieno universalaus atsakymo. Yra kelios kategorijos, į kurias gali būti skirstomi akumuliatoriai.

Šiandien apžvelgsime skirtumus tarp aukštos ir žemos įtampos akumuliatorių. Kiekviena iš šių sistemų gali būti skirtingai naudojama ir abi jos turi labai akivaizdžių privalumų ir trūkumų.

Žemos įtampos akumuliatoriai

Žemos įtampos akumuliatorių baterijos paprastai išlaiko mažesnę nei 100 V įtampą. Keli akumuliatorių moduliai sujungiami lygiagrečiai (jei vardinė įtampa suderinama su keitikliu) arba nuosekliai (norint padidinti įtampą).

Pavyzdžiui, nuosekliai sujungus du 24 V akumuliatorius, akumuliatorių sistemos įtampa būtų 48 V. Žemos įtampos sistemų srovės stipris yra didesnis nei aukštos įtampos akumuliatorių sistemų.

Tai reiškia, kad laidininkai, jungiantys akumuliatorius su keitikliu, turi būti didesni (storesni). Su šiomis sistemomis paprastai būna šiek tiek saugiau dirbti dėl mažesnės įtampos, be to, jas daug lengviau mastelizuoti. Įprasti 48 V įtampos akumuliatorių keitikliai paprastai tinka ir dideliems akumuliatorių bankams.

Šioms žemos įtampos sistemoms paprastai būna sunku padengti tas greitas, paleidimo metu atsirandančias apkrovas. Daugeliu atvejų akumuliatorių sistemai reikės tinklo arba saulės energijos pagalbos, kad būtų tiekiama pakankamai momentinės galios bandomam paleisti įrenginiui (pvz., geram siurbliui). Tai vienas iš pagrindinių žemos įtampos akumuliatorių sistemų trūkumų, kurį nuolat bandoma pašalinti. Žemos įtampos sistemas daug lengviau įrengti ir atnaujinti. Jos paprastai turi mažesnius fizinius atskirus įrenginius, kad būtų galima pritaikyti individualų dydį.

Aukštos įtampos akumuliatoriai

Aukštos įtampos akumuliatorių sistemos paprastai būna apie 400 V įtampos. Šios sistemos gali būti įkraunamos ir iškraunamos greičiau nei žemos įtampos akumuliatoriai ir gali padengti greitus poreikio šuolius, atsirandančius paleidžiant įrangą. Šiems akumuliatoriams nereikia didelių laidininkų, nes jų įtampa yra labai aukšta.

Į keitiklį iš akumuliatoriaus tekantis srovės stipris yra gerokai mažesnis nei žemos įtampos akumuliatorių sistemose. Prie aukštos įtampos akumuliatorių inverterių paprastai galima prijungti maždaug 3 akumuliatorius. Tai gerokai mažiau nei žemos įtampos akumuliatorių sistemose, tačiau atskirų akumuliatorių bankai aukštos įtampos sistemose yra didesni.

Išvada

Galiausiai, didelės ir mažos talpos akumuliatorių sistemos taupo energiją ir gali būti naudingos unikaliems energetikos sprendimams. Jei turite papildomų klausimų arba norite pasikalbėti su pardavimų inžinieriumi apie įvairias akumuliatorių sistemas, kreipkitės į mūsų komandą!